• 0 Items - $0.00
  • کتابی در سبد خرید شما نیست.
رستاخیر بازماندگان

رستاخیز بازماندگان

(دیدگاه 2 کاربر)

$25.00

 • شابک: 978-1-312-64034-4
 • نوبت چاپ: چاپ دوم، 1402
 • تعداد صفحات: 504 صفحه
 • نوع جلد: شومیز
 • قطع: رقعی

گزینه‌های خرید:

خرید مستقیم

پاره‌ای از متن:

نوروز صبح زود به آبشار رسید. آخرین باری که او این‎جا آمده بود، پنج سال پیش بود. این روزها که در آستانه‌ی هژده‌سالگی ایستاده بود، نتنها بار مسئولیت قریه‏اش را بر دوش می‏کشید که برای یافتن چه‎باید‎کردهایش نیز می‎اندیشید. با آن‌که نگران وضعیت کنونی بود، اما با امیدواری به آینده می‎نگریست.
نوروز که شیفته‌ی بلندی‎ها بود، به این می‌اندیشید که به بلندایی صعود کند که پای کسی نرسیده باشد. شاید نمی‌دانست که آرزوها همیشه برآورده‌شدنی نیست. آبشاری که او امروز به دیدنش آمده بود، حسی کمتر از صعود به قله‌ها برای بیننده نمی‌بخشید. اما دیدار امروز او از این آبشار نتنها برایش فرح‌بخش نبود که اندوه‎ ذهن‎آزاری در او خلق کرده بود. حتا نمی‎دانست چی نیروی ندانسته‌ا‎ی پایش را امروز به این‏جا کشانده است.

پرداخت ایمن

درگاه ایمن و مطئن

ضمانت بازگشت

درصورت مشکلات فنی و فیزیکی

انتقال رایگان

برای خرید بیش از ۱۲۰ دالر

سلامت فیزیکی

انتقال سالم و استاندارد کتاب

2 دیدگاه برای رستاخیز بازماندگان

 1. عارف “نوید”

  رمان رستاخیز بازماند‌گان، یک رمان تاریخی-اجتماعی است که در سال ۱۳۹۹ه.ش. توسط انتشارات زریاب در کابل به چاپ رسیده است.
  این رمان‌ تاریخ قتل‌عام یک اقلیت قومی را روایت می‌کند که سال‌هاست با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم می کند.
  این یکی از معروفترین و معتبرترین کتاب‌ها، در بخش هزاره‌‌شناسی، در افغانستان است. محتوای رمان رستاخیز بازماند‌گان را درد، تعصب، قدرت، جنبش رهایی، رگه‌های از مردسالاری، استبداد، عقاید و خرافه‌پرستی، فرهنگ و هنر، تمرکززدایی و تمرکزگرایی، آرمان‌گرایی وغیره تشکیل می‌دهند.

  شخصیت‌های رمان رستاخیز بازماندگان، تاریخی و محصول تخیل نویسنده است. قتل‌عام هزاره‌ها موضوع محور بحث این رمان را، تشکیل می‌دهد و قهرمان این رمان مردی از میان همین مردم که در نهایت به یک موفقیت نسبی دست می‌یابد و راهی را برای نسل‌های بعدی هموار می‌کند و آن‌ها را در قبال آن، مسوول می‌داند و آن‌ها را به “جنبش خشونت‌پرهیز” توصیه می‌کند.

 2. Michael

  این کتاب یکی از بهترین ها است!! کتاب پر از درس عبرت و تجربه برای آینده است. برای جوانان اهل قوم هزارهِ افغانستان توصیه میکنم که حداقل برای یکبار هم که شده از داستان های این کتاب تجربه کسب کنند و از تاریخ گذشته خود درس بگیرند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *