• 0 Items - $0.00
  • کتابی در سبد خرید شما نیست.

کشمکش

(دیدگاه 1 کاربر)

$22.00

 • شابک: 978-0-2288-5307-7
 • نوبت چاپ: چاپ اول، 1402
 • تعداد صفحات: 236 صفحه

پاره‌ای از متن:

پندار مسلمانان، به خصوص بنیادگرایان، از دوران خلافت نخستین چهار جانشین پیغمبر اسلام که «خلفای راشدین» خوانده می­ شوند تصویر روزگار طلایی و آرمانی اسلام را پرداخت می­دهد، ولی قدیمی ترین متون اسلامی واقعیتی کاملاً غیر ازین را برملا می­ سازند – واقعیت از هم دریده ­گی شیرازۀ امت مسلمه حتی پیش از آنکه پیکر پیغمبر به خاک سپرده شود. نزدیک‌ترین یاران پیامبر در بحبوحۀ زد و بندها، خیانت‌ها، فساد ها و تهدید به مرگ کردن­ ها برای چنگ‌یازی به قدرت و ثروت پیغمبر با هم به جدال و کشمکش پرداختند. این کتاب نخستین دفتر سرگذشت این «جانشینان نفرین شده» است که از روی بازیگران آن ماجراها و چگونگی نقش ایفا کردن‌های آنها پرده بر می­‌دارد.
هاله الوردی با همان شیوه‌­یی که در نوشتن «واپسین روزهای زندگی محمد» به کار بست در کلاسیک‌­ترین آثار اسلامی که کمتر مورد مراجعه قرار گرفته‌اند به کاوش پرداخت تا این تاریخ پوشیده را به رشتۀ تحریر کشد. ماجراهای آن روزهای سرنوشت­ ساز نمایشنامۀ تراژیدی تمام عیاراند، چون در منازعات و مناقشات شخصیت‌های مطرح آن روزگار سرنوشت اسلام و به بیان وسیع‌تر سرنوشت جهان نطفه‌بندی شد.

1 دیدگاه برای کشمکش

 1. حبیب

  درود
  کتاب جالبی به‌نظر می‌رسد، چون صرف ۵۰ صفحه آن را در ویب‌سایتی رایگان خواندم، داوری در موردش سخت است و راهی نیافتم که این کتاب را در کابل به‌دست بیاورم. نسخه چاپ‌شده آن در دسترس نیست در کابل و آنلاین خرید هم نمی‌توانیم که نسخه پی‌دی‌اف آن را تهیه کنیم.
  به هرحال توصیه می‌کنم بخوانید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *